ŁAMIGŁÓWKI

Do Twojej dyspozycji oddajemy mnóstwo kart pracy z łamigłówkami o różnym stopniu trudności. Poprzez zabawę z papierem, ołówkiem i kredkami przygotowują dziecko do rozwiązywania prostych, a potem coraz bardziej złożonych problemów. Uczą wytrwałości i poszukiwania rozwiązań, wyrabiają cierpliwość i skupienie. Zachęcają do tego, by myśleć nieszablonowo.

Wykup konto

Dzieci uwielbiają zagadki i są chętne do pomocy. Dlatego tak lubią labirynty. Ten typ łamigłówek rozwija spostrzegawczość, umiejętności logiczne i uczy, jak planować i skutecznie dążyć do celu. Zachęca do ponawiania prób rozwiązania problemu, nawet jeśli za pierwszym razem się nie uda.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Łamigłówki rysunkowe wykorzystują plastyczną aktywność dziecka i sięgają do jego orientacji przestrzennej. Dokończenie rysunku, łączenie kropek, rysowania według wzoru zachęcają do naśladowania przykładów, szkicowania, kolorowania i twórczego rozwijania projektów zaproponowanych przez rodzica lub nauczyciela.

Zaszyfrowane słowa i wiadomości, szyfry rysunkowe i rebusy, rozsypanki literowe budzą w dziecku młodego detektywa. Jednocześnie rozwijają umiejętności językowe, wzbogacaj słownik i zachęcają samodzielnego poszukiwania odpowiedzi.

Karty z puzzlami, brakującymi elementami, matematyczny wąż i karty memory, pozwalają wykorzystać predyspozycje analityczne, stymulują pamięć i ćwiczą dociekliwość.