ŚRODOWISKO / EKOLOGIA

Znajdziesz tutaj karty pracy, które wspierają edukację przyrodniczą dziecka. Rozwijają jego ciekawość świata, uczą rozpoznawać i nazywać zwierzęta i rośliny. Pomagają przypisać je do kategorii np. zwierząt domowych, leśnych, morskich czy egzotycznych.

Wykup konto

Edukacja ekologiczna
Do naszych kart pracy wprowadziliśmy również elementy edukacji ekologicznej. Karty z segregacją śmieci pokazują jak wyrzucać je do właściwych pojemników. Zachęcają do rozmowy o naszej odpowiedzialności za środowisko i czyste otoczenie. Kształtują właściwe zachowania i nawyki.
Mobilizują nas samych – rodziców i nauczycieli, byśmy dawali dzieciom dobry przykład w życiu codziennym i ograniczali ilość odpadów produkowanych w domu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Zjawiska w przyrodzie
Karty pór roku łączą przedmioty z otoczenia dziecka ze zmiennością zjawisk przyrodniczych w ciągu roku. Razem z kartami pogody uczą, jak opisywać aurę, klimat i miesiące, jak się ubrać odpowiednio do warunków atmosferycznych i jak dbać o zdrowie.
Są też dobrym punktem wyjścia do zabawy w skojarzenia i rozmowy o aktywnościach, które dziecko lubi, marzeniach i planach. Pobudzają wyobraźnię i pomagają tworzyć własne historie i opowieści.