WYCINANKI

Wycinanki o różnej tematyce to zabawa z nożyczkami, kolorami i kształtami. Dzięki nim dziecko może wyrabiać rękę i przygotowywać się do precyzyjnych czynności, które wymagają dokładności, skupienia i cierpliwości.

Wykup konto

Karty pracy z poleceniem wytnij i ułóż zostały pomyślane jako wprawka do kształcenia umiejętności technicznych. Z rozsypanych elementów trzeba ułożyć obrazek według wzoru. Takie ćwiczenie uczy rozpoznawać figury geometryczne, a następnie składać je w większe, nieoczywiste na pierwszy rzut oka całości.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Część kart pracy ma formę prostych puzzli. Obrazek trzeba najpierw pociąć po liniach, a następnie rozsypane elementy ponownie złożyć w całość. Ten typ kart pracy, podobnie jak klocki z obrazkami zachęca młodsze dzieci do układania i dopasowania do siebie elementów, dzięki podobieństwu kształtów i barw.
Wycinanki z pojazdami pozwalają samodzielnie poskładać i posklejać pierwsze papierowe, trójwymiarowe modele samochodów. Jednocześnie oswajają z pracą z trudnym narzędziem, jakim są nożyczki.

Kolorowe maski zwierząt do wycinania to zabawki nie tylko na bal przebierańców. Są doskonałym rekwizytem do zajęć poświęconych przyrodzie i zwierzętom. Pomagają też stworzyć własny domowy teatrzyk i odgrywać scenki do znanych i lubianych dziecięcych wierszyków, albo wymyślać własne scenariusze zabaw z podziałem na role. Można je też potraktować jako szablony, odrysowywać,
modyfikować i ozdabiać według własnego pomysłu.